1. Socialinio tinklo plėtimas

Savanorystė leidžia susipažinti su įdomiais žmonėmis ir išplėsti pažinčių tinklą už savo „burbulo“ ribų. Savanoriais tampa įvairaus amžiaus, skirtingo išsilavinimo bei patirčių žmonės – jie dažniausiai turi kuo pasidalinti ne tik su tais, kuriems padeda savo savanoriška veikla, bet ir su savo „kolegomis“ (t.y., kitais savanoriais).

2. Savanorystė stiprina savivertę ir pasitikėjimą

Darant gerus darbus kitiems, natūralu jausti pasitenkinimą. O žinojimas, kad savo veikla prisidedate prie geresnės visuomenės kūrimo, kaip niekas kitas kelia savivertę ir pasitikėjimą savo jėgomis.

3. Geresnė savijauta ir psichinė sveikata

Psichologai sako, kad vienas iš geriausių būdų suvaldyti neaišku iš kur kylantį liūdesio jausmą bei depresyvias nuotaikas – tai padėti kitiems (net nesvarbu kam – vienišiems senoliams, stokojančioms šeimoms ar gyvūnams). Jausmas, kad gali padėti kitiems suteikia vilties, kad gali padėti ir sau. Ir šis supratimas – geriausias priešnuodis depresyvioms nuotaikoms bei stresui.

Pagaliau, gebėjimas padėti kitiems suteikia savanoriui laimės, o tai taip pat pagerina jo savijautą ir užtikrina sveiką psichikos būklę.

4. Savanoriška veikla suteikia gyvenimui prasmės jausmo

Žmogui įvairiais gyvenimo tarpsniais būdinga mąstyti apie savo gyvenimo prasmę. Ypač kai renkamės gyvenimo kelią bei profesinę veiklą – natūralu svarstyti, ar tai bus svarbi veikla, daranti visuomenėje „pokytį“, ar… tiesiog darbas. Tos prasmės nematymas neretai yra būtent ta priežastis, kodėl žmonės jaučiasi nuvargę ir lyg „be variklio“.

Savanoriška veikla suteikia jausmą, kad darai kažką reikšminga – matai, kaip tavo kasdieniai darbai padeda kažkam išgyventi tą dieną, būti sotesniems, sveikesniems ar tiesiog… laimingesniems.

5. Savanorystė svarbi jūsų karjerai

savanoriška veikla leidžia atsiskleisti jūsų gebėjimams ir vystyti juos. Įgiję patirties savanorystėje, jau žinosite ar jums būdingos tokios savybės, kaip gebėjimas dirbti komandoje, problemų sprendimo įgūdžiai, organizaciniai gebėjimai ir t.t. Ir tai ne tik taps įrašais CV – šiuos savo gebėjimus jūs galėsite pagrįsti savo darbų pavyzdžiais.

6. Galbūt savanorystė pas mus ir virs Jūsų pašaukimu ir svajonių darbu.