Kartu mes galime daugiau!

ASOCIACIJA MES KITOKIE VAIKAI – AKREDITUOTA SAVANORIUS PRIIMANTI ORGANIZACIJA – PO

Jei nori patirti, kas yra neuroįvairovė, tavęs negasdina žmonės su negalia, o gal dėl savo įsitikinimų, nuoširdžiai sieki jiems padėti ar tiesiog patinka darbas su vaikas, tai savanorystė pas mus yra kaip tik Tau. Ką mes veiksime? Planuosime veiklas ir užimtumą – rinksime medžiagą darbeliams, kviesime svečius pranešimams, rengsime žygius, organizuosime gimtadienius, šviesime kitus ir šviesimės patys. Tame sraute gal tapsi kažkam vedliu: akimis, ausimis, dar viena miklia rankų pora, o gal „pasufleruosi“ atsakymą tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Kartu atrasime daug naujų pažinčių, kurios galbūt virs draugystėmis, o Tu, galimai, šiame sraute atrasi / pasitikrinsi savo pašaukimą. Nieko nėra gražiau, kaip žmogui auginti ir
įgalinti žmogų. (Tinka besirenkantiems socialinį darbą, specialiąją pedagogiką, psichologiją, kineziterapiją, dailę, ekologiją, gamtą ir kt.)

Savanoris pažingsniui bus įtraukiamas į neuroįvairovės pasaulį: pirma bus sodinamas į bendrą veiklų ratą kaip svečias ir draugas – kaip lygus su lygiu; po to bus apjungiamas į darbinę bendrystės ir pasitikėjimo porą; kai virs patikėtiniu ir draugu, taps asistentu ir pagalbininku; pagavęs bendrystės ir negalios specifiką bus pasiruošęs kurti, parinkti negalios laipsniui tikmas veiklas. Savanoris visada bus konsultuojamas patyrusio asociacijos komandos nario, tarsis ir dirbs glaudžioje komandoje, galės naudotis asociacijoje esančia įranga (sensorinėmis ir specialiosiomis ugdomosiomis priemonėmis), dalyvauti kuriant ir įgyvendinant ugdomąsias programas, kasdienio gyvenimo įgūdžių lavinimo rutinos rinkinius.

  • Akreditacijos trukmė: nuo 2024-04-17 iki 2027-04-17
  • Savanorių skaičius: 1
  • Savanoriškos veiklos trukmė – 40 val. ir daugiau valandų.
  • Mes galime priimti savanorius turinčius negalią (ypatingųjų poreikių).

Jaunimo savanorius priimančios organizacijos akreditacijos sprendimo lapas


Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (toliau – PO) (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėn. nenutrūkstama tarnyba, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia

JST pažymėjimą, suteikiantį 0,25 stojamojo balo pripažinimą, įgyja savanoriai, kurie sėkmingai užbaigia tarnybą. Pagrindiniai programos reikalavimai jaunuoliams:  
– Jaunuolis privalo būti užsiregistravę JST duomenų bazėje, pildydamas registracijos anketą dalyvauti programoje.
– Jaunuolis privalo sulaukti patvirtinimo (laiško ir (ar) skambučio) iš savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos (toliau – SVO orgranizacija) paskirto mentoriaus(-ės), jog gavo vietą programos įgyvendinimui (vietų skaičius programoje yra ribotas, vietos skiriamos pagal registracijos data ir laiką) bei dalyvauti įvadiniame susitikime su SVO ir PO atstovais.
– Jaunuolis privalo būti pasirašęs Trišalę sutartį su akredituota SVO organizacija ir PO. Tik pasirašius Trišalę sutartį Jaunuolis įgyja programos dalyvio, savanorio statusą.
-B endra  tarnybos trukmė yra 6 mėnesiai, kurių metu atliekmos savanoriškos veiklos. Savanoris turi atlikti savanoriškas veiklas:  
• ne mažiau kaip 2 val. per savaitę;
• ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį;
• ne mažiau kaip 240 val. per visus 6 mėnesius. 
• per visa tarnybos laikotarpį gali būti tik 1 savaitė, kai jaunuolis neįgyvendina jokių veiklų.  

Kiti formalieji programos reikalavimai:  
– administracinėje sistemoje savanoris privalo pateikti visus 6 mėnesių savanoriškos veiklos grafikus, kurie patvirtinti tiek kuratoriaus, tiek mentoriaus;   
– savanoris privalo turėti susitikimus su PO kuratoriumi ne rečiau kaip 14 dienų, kurių metu kalbasi apie savo patirtis organizacijoje;
– savanoris privalo turėti susitikimą su SVO organizacijos mentore(-iumi), kurio metu kalbasi apie savo patirtis bei išmokimus, bent kartą per mėnesį;
– savanoris, pretenduojantis į papildomą 0,25 balą, savo badgecraft.eu profilyje privalo surinkti ne mažiau kaip  5 bendrųjų kompetencijų skaitmeninius ženklelius. 

Dokumentas, patvirtinantis teisę į papildomą 0,25 stojamąjį balą į Lietuvos aukštojo  mokslo įstaigas – Jaunimo reikalų agentūros išduodamas pažymėjimas.  

SVARBU: sprendimas dėl papildomo 0,25 balo įtraukimo į stojimų konkursinės eilės sudarymo tvarkos apršą yra priimamas kiekvienais metais iš naujo. Aprašas skelbiamas gruožio 1 d.  

KĄ DARYTI JEI JAUNUOLIS NORI TAPTI JST PROGRAMOS DALYVIU?

2 kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą, kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Taip pat yra skelbiamos 3-4 papildomos registracijos į laisvas JST programos vietas konkrečiose savivaldybėse bei papildomos registracijos į savivaldybių papildomai finansuojamas JST įgyvendinimo vietas. Registracijos nuoroda nėra aktyvi visus metu, tačiau norintys pirmieji gauti informaciją, jog registracija buvo atidaryta – kviečiami užsisakyti naujienlaiškį adresu https://jst.jra.lt/newsletter ir gauti informacinį pranešimą apie paskelbtą registraciją.

Skaityti daugiau…


SOCIALINĖ – PILIETINĖ VEIKLA – SOCIALINIŲ VALANDŲ KAUPIMAS

Nepamirškite, kad pas mus socialinę – pilietinę veiklą įgyvendinti galite (kaupti socialines valandas), bet kuriuo metu. Asociacijoje Mes kitokie vaikai, tikrai įdomu, vertinga ir prasminga tai daryti.

Skaityti daugiau…


SAVANORYSTĖS NAUDA

1. Socialinio tinklo plėtimas

Savanorystė leidžia susipažinti su įdomiais žmonėmis ir išplėsti pažinčių tinklą už savo „burbulo“ ribų. Savanoriais tampa įvairaus amžiaus, skirtingo išsilavinimo bei patirčių žmonės – jie dažniausiai turi kuo pasidalinti ne tik su tais, kuriems padeda savo savanoriška veikla, bet ir su savo „kolegomis“ (t.y., kitais savanoriais).

2. Savanorystė stiprina savivertę ir pasitikėjimą

Darant gerus darbus kitiems, natūralu jausti pasitenkinimą. O žinojimas, kad savo veikla prisidedate prie geresnės visuomenės kūrimo, kaip niekas kitas kelia savivertę ir pasitikėjimą savo jėgomis.

3. Geresnė savijauta ir psichinė sveikata

Psichologai sako, kad vienas iš geriausių būdų suvaldyti neaišku iš kur kylantį liūdesio jausmą bei depresyvias nuotaikas – tai padėti kitiems (net nesvarbu kam – vienišiems senoliams, stokojančioms šeimoms ar gyvūnams). Jausmas, kad gali padėti kitiems suteikia vilties, kad gali padėti ir sau. Ir šis supratimas – geriausias priešnuodis depresyvioms nuotaikoms bei stresui.

Pagaliau, gebėjimas padėti kitiems suteikia savanoriui laimės, o tai taip pat pagerina jo savijautą ir užtikrina sveiką psichikos būklę.

4. Savanoriška veikla suteikia gyvenimui prasmės jausmo

Žmogui įvairiais gyvenimo tarpsniais būdinga mąstyti apie savo gyvenimo prasmę. Ypač kai renkamės gyvenimo kelią bei profesinę veiklą – natūralu svarstyti, ar tai bus svarbi veikla, daranti visuomenėje „pokytį“, ar… tiesiog darbas. Tos prasmės nematymas neretai yra būtent ta priežastis, kodėl žmonės jaučiasi nuvargę ir lyg „be variklio“.

Savanoriška veikla suteikia jausmą, kad darai kažką reikšminga – matai, kaip tavo kasdieniai darbai padeda kažkam išgyventi tą dieną, būti sotesniems, sveikesniems ar tiesiog… laimingesniems.

5. Savanorystė svarbi jūsų karjerai

Savanoriška veikla leidžia atsiskleisti jūsų gebėjimams ir vystyti juos. Įgiję patirties savanorystėje, jau žinosite ar jums būdingos tokios savybės, kaip gebėjimas dirbti komandoje, problemų sprendimo įgūdžiai, organizaciniai gebėjimai ir t.t. Ir tai ne tik taps įrašais CV – šiuos savo gebėjimus jūs galėsite pagrįsti savo darbų pavyzdžiais.

6. Galbūt savanorystė pas mus, virs Jūsų pašaukimu ar svajonių darbu.